Sistem Entegrasyon Faaliyetleri

VESTEL Savunma Sanayi, gerçekleştirdiği teknolojik işbirlikleri sayesinde yüzer platformlar ve karaya konuşlu komuta merkezleri için, performansı kanıtlanmış sistem çözümleri üretmektedir. Savaş Yönetim Sistemleri alt bileşeni olarak ve tamamen kendi uzmanlığını kullanarak COTS tabanlı ara katman, navigasyon, hava kontrolör desteği, gerçek zamanlı veri-tabanı yazılım paketlerini tasarlamış, geliştirmiş ve müşteriye teslim etmiştir.

VESTEL Savunma Sanayi askeri standartlarda çok fonksiyonlu konsol tasarımı ve üretimi konusunda uzmanlaşmış olup, edinmiş olduğu tecrübe ve üst seviye mühendislik yapısı ile mümkün olduğunca COTS cihazların kullanımı ile yüksek güvenilirliğe sahip, bakımı kolay yapılabilen ve düşük işletim maliyeti gerektiren konsol çözümleri sağlamaktadır.

GENESİS G-Sınıfı Savaş Yönetim Sistemi (G-GSYS) Projesi kapsamında verilen donanım öğelerinin VESTEL Savunma Sanayi A.Ş. tarafından tasarım ve üretimi gerçekleştirilmiş olup, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki sekiz adet G-Sınıfı Firkateynde kesin kabulünü gerçekleştirmiştir. Yine aynı proje kapsamında; Dz.K.K.lığı bağlısı Araştırma Merkezi Komutanlığı tesislerinde, Karada Konuşlu Test Sistemi (KKTS) kurulmuş ve 2007 senesinde kabulü gerçekleşmiştir. Kesin kabulleri yapılan ürünlerin garanti süreçleri başlatılmıştır

VESTEL Savunma Sanayi, yüzer platformlara silah ve sensörleri sisteme gerçek zamanlı/yarı gerçek zamanlı olarak entegre etmek üzere geliştirilmiş Altsistem Arayüz (SIU) ve Altsistem Uyarlama (SAU) Birimleri tasarlamış, geliştirmiş ve müşteriye teslim etmiştir.

VESTEL Savunma Sanayi ayrıca, yüzer platformlarda mevcut seyir, muhabere, makine, enerji üretim ve dağıtım sistemleri gibi tüm ortak kaynakların gemi yerel alan ağı üzerinden etkin kullanılmasını sağlayan sistemlerin entegrasyon ve otomasyonuna yönelik çözümler de sunmaktadır.