Genel Müdür’ün Mesajı


Türk Savunma Sanayi’nin önde gelen firmalarından birisi olan VESTEL Savunma Sanayi’nin uzmanlık alanları ve çözümleri hakkında detaylı bilgiye internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

VESTEL Savunma, Savunma ve Havacılık Sanayii’nde İnsansız Hava Araçları, Sistem Entegrasyonu ve Hidrojen ve Yakıt Pili teknolojileri konularında tasarım ve geliştirmeden üretime kadar geniş bir yelpazede ürün ve hizmet sunmaktadır.

 

Özellikle İnsansız Hava Araçları alanında sadece Türkiye’nin değil, bölgemizin en önde gelen firmalarından biri olma vizyonumuz doğrultusunda İHA’larımız tamamen özgün geliştirilmektedir. Yapısal ve aerodinamik tasarımından oto-pilot sistemi, merkezi kontrol bilgisayarı ve yer kontrol istasyonu dahil aviyoniklerin tasarımına, tüm yazılımın geliştirlmesinden sistemin üretimine kadar tamamen Türk mühendisleri tarafından gerçekleştirilen İHA’larımızla Türk Savunma ve Havacılık Sanayii’nin gelişmesine ve Türkiye’nin stratejik konumuna küçük de olsa katkıda bulunmaktan gurur duymaktayız.

 

İnsansız Hava Araçları ile beraber Yakıt Pili alanında da Dünya’nın çok az sayıda ülkesinde yürütülebilen ArGe çalışmalarına paralel yaptığımız yatırım Zorlu Grubunun geniş vizyonunu göstermektedir.

 

VESTEL Savunma San. A.Ş. ve kardeş şirketimiz AYESAŞ’da da başarının, ancak müşteri beklentilerini karşılamak ile mümkün olduğu bilinci ile yüksek seviyede eğitimli, tecrübeli ve yenilikçi yaklaşıma sahip çalışanlarımızla müşteri beklentilerinin ötesinde hizmet vermeye çalışmaktayız.

 

Aziz Sipahi
Genel Müdür